چرا برنامه نویسی مهم است _ برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی


برنامه نویسی رایانه در دنیای ما نقش اساسی دارد. بدون این مقاله نمی خوانید. در حقیقت ، بدون برنامه نویسی رایانه ای نمی توانید از تلفن همراه ، رایانه یا تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید. یادگیری اصول برنامه نویسی می تواند شما را از همتایان خود متمایز کند و در این دنیای فناوری محور بهتری برای شما رقم بزند. کسب مدرک برنامه نویسی رایانه می تواند به شما در ابتکار و ایجاد راه حل برای یک جامعه جهانی کمک کند.


برنامه نویسی چیست؟ برنامه نویسی استفاده از زبانی است که یک ماشین می تواند آن را درک کند تا بتواند آن را به انجام کارهای مختلف برساند. برنامه نویسی رایانه این است که ما چگونه با ماشین ها ارتباط برقرار می کنیم تا عملکرد آنها را به میزان نیاز ما انجام دهد.

برنامه چیست؟ برنامه گروهی از توابع منطقی ، ریاضی و ترتیبی است که با هم جمع شده اند. هنگامی که آنها گروه بندی می شوند ، این توابع یک وظیفه را انجام می دهند. هر زبان برنامه نویسی بر روی انواع مختلف کارها تمرکز دارد و همچنین به روش های مختلف به ماشین دستور می دهد.

کلاس چیست؟ در برنامه نویسی رایانه ، یک کلاس شامل گروهی از دستورالعمل ها است که به عنوان دستوراتی برای رایانه عمل می کنند. کلاس از متغیرها ، اعداد صحیح ، اعشار و سایر نمادها تشکیل شده است. اینها در بعضی از سفارشات جمع شده اند تا به کامپیوتر بفهمانند چه وظیفه ای را باید انجام دهد.

عملکرد چیست؟ حتی اگر در برنامه نویسی رایانه تازه کار باشید ، با توابع آشنایی دارید. اگر از یک برنامه پخش آنلاین موسیقی استفاده می کنید ، دکمه را برای شروع یا توقف موقت پخش فشار می دهید. این توابع هستند. وقتی کلاسهای زبانهای برنامه نویسی با هم گروه شوند ، آنها توابع ایجاد می کنند. این توابع به شما امکان می دهد وظایف خاصی را در یک برنامه انجام دهید. برخی از توابع کوچک هستند و فقط یک جنبه از یک نرم افزار یا برنامه را کنترل می کنند. توابع دیگر بزرگ هستند و از اجرای خود برنامه اطمینان حاصل می کنند.

دستور چیست؟ دستورات روشی برای کنترل جنبه های خاصی از برنامه یا ماشین هستند. زبان های برنامه نویسی از کلاس ها و توابع استفاده می کنند که دستورات را کنترل می کنند. دلیل بسیار مهم بودن برنامه نویسی این است که کامپیوتر را به سمت تکمیل این دستورات بارها و بارها هدایت می کند ، بنابراین افراد مجبور نیستند این کار را به طور مکرر انجام دهند. در عوض ، نرم افزار می تواند به طور خودکار و با دقت آن را انجام دهد.

چرا دانستن درباره برنامه نویسی رایانه مهم است؟ اگر به فکر کسب مدرک برنامه نویسی رایانه خود هستید ، باید در مورد زبانهای برنامه نویسی ، کلاس ها ، توابع و دستورات بدانید. شما برنامه ها ، نرم افزارها یا برنامه های مختلفی ایجاد خواهید کرد. علاوه بر این ، ممکن است برنامه هایی ایجاد کنید که باید روی سیستم عاملهای مختلف مانند iOS یا Android کار کنند. این برنامه ها توابع و کلاسهای مختلفی دارند ، به این معنی که آنها به زبانهای برنامه نویسی متکی هستند. تمام برنامه های موجود در وب با استفاده از برنامه نویسی رایانه ایجاد می شوند. زبانهای مورد استفاده در هر برنامه شما از یک زبان کاملا متفاوت متفاوت است. بعلاوه ، بعضی از زبانها مواردی را ایجاد می کنند که در پس زمینه اجرا می شوند ، بنابراین شما حتی نمی دانید که آنها در آنجا هستند. یادگیری زبان های برنامه نویسی رایانه به شما امکان می دهد یک برنامه نویس رایانه ای همه کاره باشید.

تأثیر آینده برنامه نویسی رایانه چیست؟ تولید فناوری بخشی اساسی از یک جهان در حال تکامل است. این بدان معنی است که برنامه نویسی رایانه برای آینده ما به عنوان یک جامعه جهانی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. فارغ التحصیلان دوره های برنامه نویسی رایانه می توانند با خودکارسازی فرایندها ، جمع آوری داده ها ، تجزیه و تحلیل اطلاعات و اشتراک دانش برای نوآوری مداوم و بهبود فرآیندهای موجود ، به ایجاد این آینده کمک کنند. این بدان معناست که گرچه امروزه برنامه نویسی رایانه بسیار مهم است ، اما ممکن است در آینده تأثیر بیشتری داشته باشد. در حالی که برنامه نویسان رایانه در سراسر جهان برای یادگیری روش های جدید برقراری ارتباط با ماشین ها و رایانه ها تلاش می کنند ، این رشته به رشد خود ادامه می دهد. اکنون کسب مدرک برنامه نویسی رایانه به این معنی است که می توانید بخشی از آن تحقیق و آزمایش برای توسعه عملکردهایی باشید که می توانند به جامعه کمک کنند. برنامه نویسی رایانه امروزه مهم است زیرا بسیاری از دنیای ما خودکار است. انسان ها باید بتوانند تعامل بین مردم و ماشین ها را کنترل کنند. از آنجا که رایانه ها و ماشین آلات قادر به انجام کارها بسیار کارآمد و دقیق هستند ، ما از برنامه نویسی رایانه برای مهار این قدرت محاسباتی استفاده می کنیم.

زبان های مهم برنامه نویسی رایانه برای یادگیری چیست؟ برنامه نویسی رایانه در حال تکامل است و زبانهایی که برای توسعه نرم افزار و برنامه ها استفاده می شوند نیز همین طور هستند. زبان های مختلف برنامه نویسی برای دسته های مختلف توسعه دهندگان استفاده می شود. برخی از زبانها برای مبتدیان بهترین هستند ، در حالی که زبانهای دیگر بیشتر برای برنامه نویسان پیشرفته کامپیوتر مناسب هستند. علاوه بر این ، برخی از زبان ها برای موارد مختلف استفاده مانند برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و سیستم های توزیع شده بهترین هستند. بهترین راه برای تعیین اینکه چه زبانهای برنامه نویسی را یاد بگیرید این است که بدانید برای اینکه بتوانید یک برنامه نویس موفق کامپیوتر باشید به چه مهارتهایی نیاز دارید. زبانهای مهم و مهم برنامه نویسی رایانه ای بر اساس ضرورت و کاربرد عبارتند از:

پایتون

جاوا

C / C ++

جاوا اسکریپت

سریع هر یک از این زبانها در قابلیت استفاده و سهولت یادگیری است. پایتون بهترین زبان برنامه نویسی مبتدی محسوب می شود. یادگیری و استقرار آن آسان است. جاوا برای چندین دهه زبان محبوب بوده است. این زبان رسمی برای برنامه های Android است. C و C ++ زبان بنیادی بسیاری از سیستم عامل ها و سیستم های پرونده محسوب می شوند. JavaScript برای توسعه دهندگان جلویی محبوب است زیرا به تمیز و شفاف نشان دادن برنامه ها برای کاربر کمک می کند. سوئیفت یک زبان iOS بومی است و در حال رشد است.


 

لینک های مفید

آموزش برنامه نویسی

بازدیدها: 104

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست